O FESTIVALU  

PROGRAM:
11:00 - východočeské kolo soutěže PORTA
18:00 - hlavní program
23:00 - jam session
moderuje : Míra Ošanec

V hlavním programu se představí Marien (Pardubice), zakladatelé sdružení FOLK ŽIJE!. Skupinu kolem Víti Troníčka proslavily melodické písně a vícehlasé sbory. Marien letos slaví 10 let existence a po návratu zpěvačky Zdeňky Troníčkové z mateřské dovolené zůstávají v sedmičlenné sestavě.
Dále vystoupí Žamboši (Vsetín) dvojnásobní držitelé žánrové ceny Anděl. Veliká hravost, aktuální texty a nekonveční přístup k muzice, to jsou nejpřitažlivější prvky tvorby lesníka a kytarového ekvilibristy Honzy Žambocha, kterého doprovází jeho žena Stanislava na akordeon a osobitý perkusista Jura Nedavaška. Také Žamboši dokončují třetí řadové album.
Dalším účinkujícím je skupina Zhasni (Nový Bor) - výjimečné autorské spojení Michala Vaňka a Kuby Horáka. Pokračovatelé "agflekovské" folkové linie patří k nejuznávanějším mladým kapelám v žánru, nyní v nové sestavě s vynikající zpěvačkou Inkou Tognerovou (exŠantré).
Kromě vítězů oblastního kola Porty v hlavním programu vystoupí ještě trio Alibaba (Olomouc) - originální písně oscilující na pomezí blues a folku v podání manželů Vepřkových a kytaristy Jirky Krbečka. Možná poslední trampská kapela, co umí stylově swingovat...

 

        

PROGRAM

        

PORTA

        

KONTAKTY

Copyright 2014 © FOLK ŽIJE! |  | WebHosting Hukot.cz